fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

03.03.2023 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla rodzin

Urodziny w Muzeum Warszawy

Urodziny w Muzeum Warszawy

Urodziny w Muzeum Warszawy to propozycja zorganizowania niezwykle inspirującego przyjęcia dla dzieci. Wyjątkowości temu wydarzeniu dodaje fakt, iż część warsztatowa odbywa się w przestrzeni wystawy muzealnej.

Podczas zajęć dowiemy się: Jak bohatera nabić w butelkę? Jak sprawić, by Bazyliszek wszedł do ciemnej jamy? Co kafel ma wspólnego z garnkiem? Jak poznać Syrenę po ogonie? Co kominiarz robi na dachu?

Zasady organizacji przyjęcia urodzinowego:

  • Spotkanie trwa do 2-2,5 godzin: w tym warsztaty około 75 minut.
  • Istnieje możliwość zorganizowania we własnym zakresie krótkiego poczęstunku w sali edukacyjnej.
  • W spotkaniu może uczestniczyć maksymalnie 20 dzieci oraz 5 opiekunów.
  • Dzieci, przez cały czas trwania zajęć, muszą być pod opieką co najmniej dwójki rodziców.
  • Koszt to 1000 zł (obejmuje opłatę za przeprowadzenie zajęć, materiały, wynajem sali edukacyjnej, wejście na wystawę dzieci i 5 opiekunów).
  • Regulamin zwiedzania Muzeum Warszawy

Kontakt: edukacja@muzeumwarszawy.pl

Proponowane tematy spotkań:

Teatr cieni

Tajemnice i sztuczki teatru cieni: Jak bohatera nabić w butelkę? Jak sprawić, by syrena pływała w wodzie, a Bazyliszek wszedł do ciemnej jamy?

Warsztaty w Muzeum Warszawy to okazja, aby wypróbować różne efekty specjalne i samodzielnie odegrać scenki teatralne. Wspólnie wybierzemy jedną ze staromiejskich legend. Poszukamy na wystawie przedmiotów związanych z opowieścią. Staną się one inspiracją do stworzenia cieniowych lalek i rekwizytów. Porozmawiamy także o scenariuszu, a potem przygotujemy własne miniprzedstawienia. Czy wiecie już, którą warszawską legendę macie ochotę pokazać?

Uczestnicy i uczestniczki przygotują własne lalki teatru cieni, które wykorzystają we wspólnie zaaranżowanym przedstawieniu.

Warszawiacy przy pracy

Dzięki udziałowi w  grze muzealnej Warszawiacy przy pracy znajdziecie odpowiedzi na pytania o to: czym w muzeum zajmuje się archeolog? Kiedy w Warszawie pojawili się fryzjerzy i perukarze? Co listonosz nosił w torbie? Jakie przedmioty wytwarzał złotnik? Zapraszamy Was do gry, podczas której wcielicie się w role przedstawicieli różnych zawodów. Czeka na Was wiele aktywności, takich jak: rozwiązywanie zagadek, gra w kalambury, odszukiwanie ukrytych przedmiotów i symboli.

Muzealny detektyw

Jakie tajemnice kryją się w zabytkowych wnętrzach? Nasze zajęcia dowodzą, że wycieczka do muzeum może być niesamowicie intrygującą przygodą. Podczas lekcji będziecie rozwiązywać różne zadania i zagadki, dlatego przyda się spryt, spostrzegawczość i umiejętność dedukcji. Zostańcie muzealnymi detektywami.