fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Aktualności

03.03.2023 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla rodzin

Urodziny w Muzeum Warszawy

Urodziny w Muzeum Warszawy

Urodziny w Muzeum Warszawy to propozycja zorganizowania niezwykłego i inspirującego przyjęcia dla dzieci.

Wyjątkowości temu wydarzeniu dodaje fakt, iż odbywa się ono w przestrzeni wystawy muzealnej. To tam, w atmosferze zabawy, dzieci będą rozpoznawać syrenie ogony, używać maszyny szyfrującej, układać własną legendę związaną z Warszawą.

Zasady organizacji przyjęcia urodzinowego:

  • Spotkanie trwa do 2-2,5 godzin: warsztaty to około 75 minut. Istnieje możliwość zorganizowania we własnym zakresie krótkiego poczęstunku w sali edukacyjnej.
  • W spotkaniu może uczestniczyć maksymalnie 20 dzieci oraz opiekunowie.
  • Koszt to 1000 zł (obejmuje opłatę za przeprowadzenie zajęć, materiały, wynajem sali edukacyjnej, wejście na wystawę dzieci i 5 opiekunów).

Kontakt: edukacja@muzeumwarszawy.pl

Proponowany temat spotkania:

Muzealny detektyw

Rzeczy zgromadzone w gabinetach Muzeum Warszawy kryją niejedną zagadkę. Uczestnicy zajęć wcielą się w detektywów i poszukają śladów historii z nimi związanych. W czasie śledztwa przemierzą rozmaite muzealne gabinety. Napotkają tam na zadania, gry, zabawy i układanki. Wspólnie odkryją ciekawostki związane z Warszawą. Na koniec stworzą swoje własne przypinki.

Czy zostaną muzealnymi detektywami?