03.01.2022 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Warszawa dla obcokrajowców, Wydawnictwa

Warszawa dla początkujących

Muzeum Warszawy realizuje projekty językowe oraz wydaje materiały dydaktyczne, które uczą języka polskiego i przybliżają obcokrajowcom historię i kulturę stolicy.

We współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji powstała darmowa publikacja dla młodych obcokrajowców w wieku szkolnym oraz ich nauczycieli.

Książka to pomoc w nauczaniu języka polskiego, a jednocześnie nietypowy przewodnik po stolicy z ćwiczeniami. Czytelnicy poznają kolorową, modną, tajemniczą, słodką i dźwięczną Warszawę oraz trasy spacerów, w czasie których będą mogli zwiedzać nasze miasto, posługując się zmysłami.

Publikacja posiada słowniczki w języku angielskim i rosyjskim, klucz do ćwiczeń oraz bank pomysłów dla nauczycieli.

Można ją pobrać na stronie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.