fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Aktualności

13.01.2022 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży

Warszawa z mapą wygląda inaczej

Warszawa z mapą wygląda inaczej

Cykl wykładów poświęcony po trosze dziejom planów Warszawy, po trosze Warszawie widzianej na planach miasta, po trosze interpretacjom tego co w mieście znamy z perspektywy innej niż codzienna.

Spróbujemy myśleć o Warszawie mapą. Na wszystkich spotkaniach towarzyszyć będą nam plany miasta, zazwyczaj te dawne, czasem przycięte, przekręcone, poskręcane, nieraz powiększone ponad miarę. Ale niezależnie od sposobu ich użycia będą w centrum uwagi – one i ich miasto.

Cykl poprowadzi dr Paweł Weszpiński, geograf i kartograf, opiekun zbioru kartograficznego i kurator Gabinetu planów i map Warszawy w Muzeum Warszawy, współpracownik Centrum Badań nad Kulturą Warszawy Uniwersytetu Warszawskiego

Harmonogram wykładów:

17 stycznia (poniedziałek) Wyimki z topografii

14 lutego (poniedziałek) Zmienność mapy i na mapie

14 marca (poniedziałek) Opowieści ukryte w kształtach

11 kwietnia (poniedziałek) Czy mapa prawdę Ci powie?

16 maja (poniedziałek) Miasto, matematyka i gwiazdy

13 czerwca (poniedziałek) Interpretacja Warszawy przez mapę

Informacje praktyczne:

Wykłady odbywają się w poniedziałki o 18:30.

Wykłady kosztują 5 złotych, a wejściówki online są do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.


Poznaj serię serię PLANY WARSZAWY, która prezentuje wybitne dzieła kartograficzne ze zbiorów Muzeum Warszawy.

Książki można kupić w sklepie Muzeum Warszawy.