fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

13.09.2022 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, Działalność edukacyjna, Edukacja dla rodzin, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Farmacji, Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Woli

Warszawiacy przy pracy

Warszawiacy przy pracy

Czy wiesz, kim był flisak i mierniczy? Jak wyglądała produkcja bombek? Jakie wynalazki powstawały w laboratoriach aptecznych? Na czym polegają zajęcia zecera lub kuratora zbiorów? Czy dawniej przygotowywano biznesplan i szacowano ryzyka? Czy pomagały ludziom maszyny?

Warsztaty rodzinne o różnych dawnych i obecnych zawodach, a także o związanych z nimi wyzwaniach, sukcesach i trudnościach. Spróbujemy sił w każdej profesji, żeby przekonać się, co nas fascynuje, a czego lepiej unikać.

Zapraszamy do wspólnego odkrywania przeszłości, by lepiej rozumieć teraźniejszość.

Harmonogram warsztatów:

Bilety dostępne na 3 tygodnie przed wydarzeniem na stronie przy każdym wydarzeniu – jeden bilet upoważnia do wstępu dziecko i jednego opiekuna.

Warsztaty odbywają się w soboty w Muzeum Warszawy i jego oddziałach.

Zawód: kaligraf i kaligrafka

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 9–12 lat
Kiedy: 13 maja 2023 roku, 11.00–12.30
Miejsce: Muzeum Drukarstwa, ul. Ząbkowska 23/25

Zawód: rybak

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 9–12 lat
Kiedy: 20 maja 2023 roku, 11.00–12.30
Miejsce: Muzeum Warszawy, ul. Rynek Starego Miasta 42