fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

11.09.2018 / Aktualności

Warszawska Jesień w Muzeum Warszawy

Warszawska Jesień w Muzeum Warszawy

Na mapie tegorocznej „Warszawskiej Jesieni” można odnaleźć Muzeum Warszawy.

W przestrzeni wystawy głównej Rzeczy warszawskie pojawi się instalacja akusmatyczna inspirowana obrazem Wojciecha Fangora Kucie kos oraz Wyspa Syren i Kryjówka dźwięków, interaktywne instalacje wykonane w ramach Małej Warszawskiej Jesieni.

Główny temat tegorocznej edycji festiwalu: „res publica” nawiązuje do 100-lecia polskiej niepodległości. 61. „Warszawska Jesień” bada relacje muzyki współczesnej z rozpoznawaną przez nią rzeczywistością, postawy twórcze wobec sprawy publicznej. Spogląda na muzykę jako medium wspólnotowe i obywatelskie, jako wyraz tożsamości osobistej i społecznej. Festiwal będzie miejscem artystycznej debaty i wsłuchiwania się w różne tezy muzyczne o nas i o świecie.

Bezpłatne wejściówki można pobrać na naszej stronie.