06.10.2021 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla rodzin, Edukacja dla szkół, Korczakianum

Warszawska Nagroda Wychowawcza im. Janusza Korczaka

Janusz Korczak autorytet pedagogiczny, jest jednym z przewodników dla warszawskiego samorządu w dziedzinie wychowania, a jego dziedzictwo stanowi punkt odniesienia i źródło inspiracji dla formułowania celów stawianych przed oświatą.

Warszawska Nagroda Wychowawcza imienia Janusza Korczaka została ustanowiona w uznaniu zasług tego wybitnego obywatela Warszawy. Konkurs promuje ideę placówki otwartej, mądrej, przyjaznej i twórczej – miejsca, w którym dostrzega się potrzeby wychowanków, uczniów oraz ich rodziców. Placówki, w których podstawowe prawa dziecka do miłości, bycia szanowanym, posiadania własnych tajemnic, samostanowienia o sobie, własności, rozwoju, zabawy, pracy i sprawiedliwości są na co dzień respektowane.

Zapraszamy dyrektorów, nauczycieli i wychowawców do wzięcia udziału w gali VIII edycji oraz inauguracji nowej IX edycji Warszawskiej Nagrody Wychowawczej imienia Janusza Korczaka.

Informacje praktyczne i przebieg wydarzenia:

Podczas uroczystości poznamy tegorocznych Laureatów i zaprezentowana zostanie nowa formuła Warszawskiej Nagrody Wychowawczej imienia Janusza Korczaka. Partnerzy m.in. Muzeum Warszawy, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz WCIES przedstawią różnorodne formy wsparcia/doskonalenia w obszarach związanych z tematyką Nagrody.

Po uroczystości wszyscy uczestnicy otrzymają bezpłatne wejściówki na wystawy w Muzeum Polin.

Kiedy: 18 października 2021 r., godz. 14:00-15:30

Miejsce: Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Mordechaja Anielewicza 6, 00-157 Warszawa

Obowiązuje rejestracja online w elektronicznym systemie zapisów.

Wydarzenie będzie przeprowadzone w reżimie sanitarnym.

Organizatorem i fundatorem Nagrody jest m.st. Warszawa. Nagrodę przyznaje Prezydent m.st. Warszawy. Partnerami Nagrody są Muzeum Warszawy, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka.