02.10.2017 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla rodzin

Warszawskie Dni Rodzinne

W dniach 7-8 października 2017 roku trwa akcja Warszawskie Dni Rodzinne. Do akcji włącza się Muzeum Warszawy. W tych dniach wstęp do Muzeum Warszawy jest darmowy na hasło: „Warszawskie Dni Rodzinne” albo za okazaniem pocztówki ze swojej domowej kolekcji. Rodzice z dziećmi będą mogli wziąć udział w warsztatach „Poszukiwacze rzeczy”.

7 i 8 października w godzinach 11.00-16.00 w ramach Warszawskich Dni Rodzinnych organizujemy otwarte warsztaty rodzinne „POSZUKIWACZE RZECZY”.

To zabawa, do której uczestnicy mogą dołączyć w dowolnym momencie. Zajęcia mają charakter otwarty, nie wymagają wcześniejszych zapisów.  Aby rozwiązać zagadki, uczestnicy szukają wskazówek na ekspozycji, a następnie wykonują krótkie zadania plastyczne i manualne. Podczas zajęć szukamy skarbów wśród zabytków archeologicznych, oglądamy XVII-wieczny malowany strop, projektujemy warszawską pocztówkę.

Jubileuszowa edycja Warszawskich Dni Rodzinnych! X edycja / 6-8 października 2017 r.

Wakacje się skończyły warto pomyśleć o zajęciach pozalekcyjnych na cały rok szkolny. Sprawdź ofertę całej Warszawy podczas Warszawskich Dni Rodzinnych organizowanych przez ZwalczNude.pl wspólnie z Miastem Stołecznym Warszawa. Zapraszamy na wyjątkowy weekend, podczas którego miasto i jego okolice zmienią się w wielki radosny plac zabaw z licznymi atrakcjami i warsztatami. Wszystko po to, żeby przybliżyć rodzicom i dzieciom wszystkie formy aktywnego, ciekawego i wspólnego spędzania czasu w stolicy.

Bezpłatne atrakcje dla rodzin w całej stolicy!

Warszawskie Dni Rodzinne obecne na mapie stołecznych eventów od 2012 roku to jedna z najciekawszych rodzinnych propozycji dla warszawiaków. W tym roku impreza obchodzi okrągły jubileusz! W weekend od 6 do 8 października będziecie mieli okazję odwiedzić miejsca przyjazne rodzinom i wypróbować ich ofertę zupełnie za darmo! Dzięki współpracy z setkami punktów w stolicy tworzymy wyjątkowy program animacji zajęć i warsztatów. Wszystko jest otwarte, bezpłatne i skierowane do rodzin. W tegorocznym programie m.in.: pokazowe zajęcia językowe z Helen Doron, warsztaty naukowe o ludzkim organizmie z Baylab, zajęcia sportowe, Zumba dla dzieci z Core Fitness, Sensoplastyka z poradnią „Niebieska Sprężynka” czy Matematyka na wesoło z Matplanetą. To tylko niektóre z przygotowanych atrakcji przez cały weekend dostępne będą zajęcia artystyczne, warsztaty dla rodziców, eksperymenty, zajęcia organizowane w Domach Kultury i Instytucjach Kulturalnych oraz setki innych atrakcji, jak spektakle teatralne czy specjalne wystawy w muzeach.

Dopełnieniem weekendu będzie Warszawski Piknik Rodzinny Pramerica, który odbędzie się 7 października 2017 r. w godzinach 12:00-17:00 na Błoniach PGE Narodowego. W tym szczególnym dniu na rodziny czeka moc niepowtarzalnych atrakcji. Podczas gdy rodzice będą zdobywać wiedzę i poszerzać horyzonty pod okiem wykwalifikowanych pedagogów, psychologów i lekarzy, na najmłodszych czeka mnóstwo wspaniałej zabawy: spotkacie tu wielkie maskotki, wyszalejecie się na dmuchańcach, będziecie mogli uczestniczyć w eksperymentach naukowych, warsztatach artystycznych czy obejrzeć przedstawienia teatralne.

– Warszawski Piknik Rodzinny oraz Narodowe Dni Sportu to czas beztroskiej rodzinnej zabawy i odkrywania nowych pasji, nie tylko tych sportowych. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że aby móc je realizować i spełniać swoje marzenia, niezbędne jest do tego poczucie bezpieczeństwa finansowego. Podczas tych wyjątkowych dni, zadbamy o doskonałą zabawę tych najmłodszych, a także o spokój ducha i pewne jutro całych rodzin. Serdecznie zapraszamy – mówi Małgorzata Morańska, rzecznik prasowy Pramerica Życie TUiR SA – partnera Warszawskiego Pikniku Rodzinnego.

Na Pikniku: weźmiecie udział w zajęciach ogólnorozwojowych z elementami koszykówki z Basket Kids, Doktor Marchewka zagwarantuje bezpłatne badania wzroku, a Fundacja Wiewiórki Julii przeprowadzi dla Waszych pociech przeglądy stomatologiczne. Szkoła Języków Obcych ENJOY zapewni gry i zabawy motoryczno-ruchowe, zabawy językowe, efektywne czytanie oraz angażujące zajęcia plastyczne – wszystko to w języku angielskim. A może macie ochotę ulepić coś z gliny na prawdziwym kole garncarskim? Jeśli tak – koniecznie odwiedźcie na stoisko Wolskiego Centrum Kultury! Stoisko Urzędu Komunikacji Elektronicznej będzie miejscem gdzie Wasze dzieci dowiedzą się co oznacza „odpowiedzialne korzystanie” ze smartfona, a waszą wycieczkę uwiecznicie na szalonych zdjęciach w fotobudce!

Sport to zdrowie!

A może chcecie sprawdzić się w różnych dyscyplinach sportowych? Zajęcia sportowe w tym roku będą prawdziwą gratką ponieważ Warszawski Piknik Rodzinny Pramerica połączony jest z obchodami Narodowego Dnia Sportu! Czekają na Was: ruchome ścianki wspinaczkowe, oprowadzanki na kucykach, pokazy woltyżerki , skimboard czyli wodna deskorolka, symulator jazdy na motocyklu, lotu samolotem, prezentacja sprzętu lotniczego, turniej tenisa, trzy strefy paraolimpijskie – kolarska, szermiercza oraz wioślarska, przeciąganie liny i wiele, wiele innych.

Nie może Was zabraknąć!

Więcej informacji na: www.warszawskiednirodzinne.pl

Zajęcia organizowane w ramach Warszawskich Dni Rodzinnych są bezpłatne po uprzednim zapisaniu się poprzez stronę internetową. Program i więcej informacji o zajęciach znajdziecie w połowie września na www.warszawskiednirodzinne.pl