18.09.2019 / Aktualności, Kino Syrena

Warszawskie Dni Seniora i 60+kultura w kinie Syrena

Po raz siódmy warszawscy seniorzy spotkają się, aby zobaczyć, co najlepszego oferuje im miasto. Zapraszamy na seanse towarzyszące Warszawskim Dniom Seniora (21-22 września) i akcji 60+kultura (27 i 29 września)!

21 września (sobota), godz. 14.00
27 września (piątek), godz. 12.00
Sekrety warszawskiego półświatka – film “Gangsterzy i filantropi” z prelekcją

Znakomita komedia z Wiesławem Michnikowskim i Gustawem Holoubkiem z przymrużeniem oka podejmuje konwencję gangsterskiego kina. Ukazuje także Warszawę z początku lat 60. XX wieku. Na produkcję składają się dwie nowelki: o rabusiach, którzy napadli na furgonetkę bankowym, oraz o chemiku, omyłkowo oskarżonego o łapówkarstwo. Projekcję poprzedzi prelekcja o najciekawszych postaciach i wydarzeniach z historii warszawskiego półświatka.

Wstęp: wydarzenie bezpłatne dla osób powyżej 60. roku życia. Wejściówki dostępne w kasach Muzeum Warszawy.

22 września (niedziela), godz. 13.00
29 września (niedziela), godz. 12.00
Rejsem po Wiśle – film “Rejs” z oprowadzaniem tematycznym

Komedia satyryczna w reżyserii Marka Piwowskiego w improwizowanych miniscenkach podejmuje problemy społeczeństwa polskiego po kryzysie politycznym w 1968 roku. Bohaterzy filmu zabiorą widzów w rejs statkiem wycieczkowym po Wiśle na trasie Warszawa – Płock. Znakomita gra aktorska Stanisława Tyma – gapowicza, który omyłkowo staje się instruktorem kulturalno-oświatowym rejsu, w zabawny sposób obnaża rządzące człowiekiem pierwotne instynkty władzy i przywództwa. Projekcję poprzedzi mini oprowadzanie szlakiem Wisły – zwiedzający zobaczą, jakie skarby związane z królową polskich rzek skrywa Muzeum Warszawy.

Wstęp: wydarzenie dla osób powyżej 60. roku życia. Wejściówki dostępne w kasach Muzeum Warszawy.

Wydarzenia 21 i 22 września współtworzy Warszawskie Dni Seniora 2019.
Warszawskie Dni Seniora 2019 (21 września – 1 października 2019 r.) to ponad 420 bezpłatnych, bądź atrakcyjnych cenowo wydarzeń skierowanych do seniorów w całej Warszawie.
Więcej informacji: www.wds.org.pl / www.senioralna.um.warszawa.pl, tel. 19 115