16.12.2020 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla rodzin

Warsztaty rodzinne online

Zapraszamy na warsztaty rodzinne online, podczas których poznamy małego chłopca w piżamie w paski. Zobaczymy jakie miejsca w Warszawie odwiedził.

Muzeum Warszawy jest partnerem wydania nowej książki z serii Piżamorama wydawnictwa Wytwórnia. “Warszawa Piżamorama” autorstwa Frédérique Bertrand i Michaël Leblond’a to wyjątkowe polsko-francuskie przedsięwzięcie – książka z ruchomymi ilustracjami dla dzieci w wieku od lat dwóch do stu dwóch. Książka jest inspiracją dla naszych warsztatów.

Zajęcia nastawione są na doświadczanie i tworzenie przy użyciu prostych, ale ciekawych technik plastycznych. Dajmy ponieść się fantazji! Spójrzmy na rzeczywistość z przymrużeniem oka.

DZIECI W WIEKU 4-5 LAT

Porusz Warszawą!

Stwórzcie ruchomą panoramę Warszawy! Źródłem inspiracji będą widoki stolicy zawarte w książce „Piżamorama”. Przyjrzymy się także obrazom ze zbiorów Muzeum Warszawy. Rozwiązując zagadki, poszukamy „ruchomych” elementów miasta. Zaobserwujemy, jak miejsca zaprezentowane w książce wyglądały dawniej. Czy wiele się zmieniło? Poznamy mechanizm animowanych obrazków w książce „Piżamoramy” i sami przygotujemy ruchome widoki warszawskich miejsc.

DLA KOGO: rodziny z dziećmi w wieku 4-5 lat
CZAS TRWANIA: 60 minut (w tym czas na rodzinne wykonywanie pracy plastycznej)
LICZBA UCZESTNIKÓW: 8 rodzin (obecność opiekuna podczas zajęć obowiązkowa)
WSTĘP: 10 zł/dziecko

Bilety na wydarzenie są dostępne do 12 stycznia 2020 do godziny 20:00.

MIEJSCE SPOTKANIA: W mailu z potwierdzeniem zakupu otrzymają Państwo link do warsztatów online na platformie ZOOM. Po kliknięciu w link otworzy się anglojęzyczna aplikacja ZOOM, a jeśli nie mają jej Państwo, to pojawi się komunikat z prośbą o bezpłatną instalację aplikacji na komputerze, tablecie lub smartfonie.

TERMINY: 13.01.2020 godziny 10:00 i 12:00

PRZED WARSZTATEM NALEŻY PRZYGOTOWAĆ:

1. papier biały i kolorowy (format A4)
2. kawałek sztywnej tektury na podkład (może być okładka od bloku A3)
3. nożyczki
4. klej (w sztyfcie) taśmę klejącą oraz zszywacz
5. marker lub grubą kredkę
6. kredki

Dodatkowo można przygotować:

1. Folię w paski dołączaną do książek z serii Piżamorama
2. Wydrukowane karty pracy (format A4)

DZIECI W WIEKU 6-8 LAT

Porusz Warszawą!

Stwórzcie ruchomą panoramę Warszawy! Źródłem inspiracji będą widoki stolicy zawarte w książce „Piżamorama”. Przyjrzymy się także obrazom ze zbiorów Muzeum Warszawy. Rozwiązując zagadki, poszukamy „ruchomych” elementów miasta. Zaobserwujemy, jak miejsca zaprezentowane w książce wyglądały dawniej. Czy wiele się zmieniło? Poznamy mechanizm animowanych obrazków w książce „Piżamoramy” i sami przygotujemy ruchme widoki warszawskich miejsc.

DLA KOGO: rodziny z dziećmi w wieku 6–8 lat
CZAS TRWANIA: 60-75 minut (w tym czas na rodzinne wykonywanie pracy plastycznej)
LICZBA UCZESTNIKÓW: 8 rodzin
WSTĘP: 10 zł/dziecko