19.08.2021 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi

Weź aparat i chodź na Pragę!

Dobrym sposobem na rozpoczęcie przygody z fotografią lub doskonalenie swoich umiejętności jest fotospacer zwany spacerem fotograficznym, ale znany również pod bardziej międzynarodową nazwą photowalk.

Takie spacery nie są zwyczajnym robieniem zdjęć, bo umożliwiają wymianę doświadczeń z innymi amatorami fotografii. Wspólne poszukiwanie najlepszych ujęć i ciekawych tematów może pomóc nam zdobyć nową perspektywę i pozwoli odświeżyć nasze spojrzenie na otoczenie.

Ważną częścią wystawy „Praga lat 70. Fotografie Alberta Krystyniaka” są właśnie takie spacery z uznanymi dokumentalistami i fotoreporterami. Najbliższy z nich odbędzie się już w tę sobotę (21 sierpnia) i poprowadzi go Julia Szabłowska, czyli dziennikarka i dokumentaliska, która była kierowniczką działu fotografii w telewizji Biełsat. Dzięki swojemu fotoreportażowi Tu nie zabijają o schronisku dla uratowanych koni, znalazła się na liście „30 fotografek do 30-ki” publikowanej przez ARTPIL.

W trakcie spaceru podobnie jak Albert Krystyniak, autor prezentowanych na wystawie fotografii, przejdziesz praskimi ulicami, które uwiecznił na swoich zdjęciach. Zajrzysz na podwórka kamienic wokół Muzeum Pragi. Podejrzysz codzienność dzisiejszych mieszkańców Warszawy.

Jak dużo zmieniło się w prawobrzeżnym krajobrazie od czasu kiedy praskie życie dokumentował Albert Krystyniak?

Więcej o wydarzeniach wokół wystawy „Praga lat 70. Fotografie Alberta Krystyniaka”: