09.06.2021 / Aktualności, Muzeum Woli

Wystawa czasowa Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz

Od 16 czerwca Muzeum Woli zaprasza na nową wystawę czasową poświęconą wyjątkowej projektantce krajobrazu.

Warszawa jest jedną z najbardziej zielonych stolic Europy, a status ten zyskała po 1945 roku. Najnowszą wystawę czasową poświęcamy jednej z autorek tej przemiany – Alinie Scholtz. Na ekspozycji pokażemy projekty i realizacje pionierki architektury krajobrazu w Polsce odpowiedzialnej za powojenną odbudowę warszawskich parków, skwerów i ogrodów.

Wystawa potrwa od 16 czerwca do 28 listopada w Muzeum Woli przy ul. Srebrnej 12. Muzeum jest czynne w środę, piątek i niedzielę w godzinach od 11:00 do 18:00, a w czwartek i sobotę od 11:00 do 20:00. Bilety: 7/5 zł, w czwartki wstęp bezpłatny. Wystawie towarzyszą wykłady, debaty i spotkania oraz spacery i wycieczki rowerowe śladami Aliny Scholtz.

Więcej o wystawie

Wydarzenia towarzyszące wystawie