27.02.2023 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla rodzin, Kolekcje Muzeum Warszawy, Muzeum Woli, Warszawa w kolekcji fotografii współczesnej

Wietnamski dom „Ba Lan”

Rodzinne warsztaty artystyczne poświęcone kulturze Wietnamu.

Posłuchajmy wietnamskich porzekadeł i bajek, historii i przypowieści, melodii ludowych i dźwiękowych krajobrazów. Przyjrzyjmy się miastom i plażom, regionom i rzekom.

Kim Lee – Andy Nguyen

Warsztaty są częścią programu towarzyszącego wystawie „Kim Lee. Królowa Warszawy” w Muzeum Woli. Historia Kim Lee to także opowieść o doświadczeniu przynależności do mniejszości wietnamskiej w Warszawie.

Warszawskich Wietnamczyków przez niemal trzy lata obserwował z aparatem Rafał Milach, którego zdjęcia prezentowane są obecnie na wystawie.

• Wietnamski dom bajek

Podczas warsztatów wykonamy wietnamski dom bajek z jednej kartki papieru, łącząc wycinankę, technikę pop-up i kolaż.

4 marca (sobota), 11:00–12:00
Koszt: 10 zł (jedno dziecko plus opiekun)
Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 6-9 lat
Gdzie: Muzeum Woli, ul. Srebrna 12

• Warszawa. Nowy dom

Podczas warsztatów zrealizujemy wystawę w oparciu o zdjęcia Rafała Milacha.

4 marca (sobota), 15:00–16:00
Koszt: 10 zł (jedno dziecko plus opiekun)
Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 10-12 lat
Gdzie: Muzeum Woli, ul. Srebrna 12

Fotografie Rafała Milacha „Ba Lan”

Warsztaty artystyczne inspirowane są cyklem fotograficznym Rafała Milacha „Ba Lan”, co po wietnamsku oznacza Polska. Jest to wizualna opowieść przybliżająca życie mniejszości wietnamskiej w Warszawie. Mieszka tu obecnie, według różnych szacunków, 40 000, lub 60 000 Wietnamczyków. Fotografie można obejrzeć na portalu Kolekcje Muzeum WarszawyDowiedz się więcej o zakupie fotografii.

Zdjęcie główne: Bez tytułu, z cyklu „Ba Lan”, Rafał Milach, Wytwórnia nieznana, między 2005 a 2008, Warszawa, zbiory Muzeum Warszawy

Zakup fotografii Rafała Milacha dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Nazwa zadania: Rozwój kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Warszawy.

Wystawa „Kim Lee. Królowa Warszawy” wpisuje się w miejską politykę różnorodności społecznej, która promuje otwartość i działa przeciw wykluczeniu mieszkańców i mieszkanek miasta.