fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

21.09.2015 / Aktualności, Działo się! Fotorelacje, Muzeum Warszawskiej Pragi

Wspaniały weekend na Targowej

Wspaniały weekend na Targowej

Za nami weekend pełen wrażeń – od piątku do niedzieli trwało otwarcie wystawy stałej i wystaw czasowych w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Piątek na Targowej

Zaczęliśmy w piątek od spotkania w zamkniętym gronie. Kilkaset zaproszonych osób miało możliwość przedpremierowego zwiedzenia ekspozycji. Pojawili się zastępcy prezydenta Warszawy Jarosław Jóźwiak i Michał Olszewski, który na Targową przyjechał na rowerze (rowery są u nas mile widziane, na dziedzińcu mamy stojaki). Ze sceny na dziedzińcu przemawiali także dyrektor Muzeum Warszawy Ewa Nekanda-Trepka, jej zastępca ds. merytorycznych dr Jarosław Trybuś i kierowniczka Muzeum Warszawskiej Pragi Katarzyna Kuzko-Zwierz.

Sobota na Targowej

W sobotę podwoje muzeum były już otwarte dla wszystkich. Przez cały dzień tysiące ludzi zwiedzały wystawy, podziwiały żydowską modlitewnię, brały udział w spotkaniach i warsztatach.

Swoją obecnością zaszczycili nas także pani premier Ewa Kopacz, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski i senator Marek Borowski. Znamienitych gości po wystawie oprowadzały pani dyrektor Ewa Nekanda-Trepka i kierowniczka praskiej placówki Katarzyna Kuzko-Zwierz.

Równocześnie w sali konferencyjnej trwało spotkanie z twórcami wystawy stałej Muzeum Warszawskiej Pragi – o swoich praskich doświadczeniach i wizjach opowiadali m.in. Charlie Koolhaas i Jan Sukiennik. Najmocniejszym akcentem wieczoru był koncert Pablopavo i Ludzików. Dziedziniec szczelnie wypełnił się ludźmi, a artysta zadbał o prawdziwie warszawski, praski dobór utworów.

Niedziela na Targowej

Niedziela była spokojniejsza, już bez oficjalnych wizyt. Wciąż jednak – ku naszej radości – przez muzealne sale przelewały się tłumy zwiedzających, ciekawych zupełnie nowej ekspozycji. Podobnie jak w sobotę, przez cały dzień trwały warsztaty i spotkania. Wieczorem gości zgromadzonych na dziedzińcu do tańca porwał koncert Cała Praga Śpiewa i CzessBand.

W sumie przez te trzy dni Muzeum Warszawskiej Pragi odwiedziło ponad 7,5 tysiąca gości.