17.07.2023 / Aktualności

Wspólny Stół na Rynku Starego Miasta

Przed Muzeum Warszawy stanął Wspólny Stół, który powstał w ramach projektu Plac Defilad, współfinasowanego przez m.st. Warszawa, a przez ostatnie lata ożywiał plac przed PKiN.

To przy stole odbędzie się część wydarzeń w ramach 70. Urodzin Starówki (www.urodzinystarowki.pl), m.in. warsztaty, toast urodzinowy i sąsiedzkie śniadanie dla mieszkańców i mieszkanek.

Drewniany, dwudziestopięciometrowy stół zostanie na Rynku Starego Miasta na dłużej. Przeprowadzka to wspólna inicjatywa Muzeum Warszawy i Teatru Studio. Mebel był nie tylko demokratycznym miejscem spotkań, ale także przyczynił się do zmiany postrzegania placu Defilad i w pewnym sensie oddał tę przestrzeń mieszkańcom i mieszkankom Warszawy.

W nowym miejscu stół będzie służył wszystkim osobom odwiedzającym i mieszkającym na Starówce, a jego ideą jest także przyciągnięcie nowych inicjatyw i wspólnotowych projektów.

Chcemy, żeby Rynek Starego Miasta był ważną i przyciągającą przestrzenią łączącą ludzi bez względu na pochodzenie, wiek, płeć, poglądy. Chcemy, żeby stół był symbolem tego podejścia i otwartego i nowoczesnej miasta.