fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 23.05.2024
18:00–19:30

Dyskusja
Muzeum Warszawy
wstęp wolny

Album jako projekt. Fotoalbumy i fotoksiążki w XIX wieku

Album jako projekt. Fotoalbumy i fotoksiążki w XIX wieku

Spotkanie i dyskusja towarzyszące wystawie „Śliczna jest młodość naszego wieku. Fotoalbumy 1850-1950”. Rozmowę z Aleksandrą Fedorowicz-Jackowską i Łukaszem Gorczycą poprowadzi Ewa Nowak-Mitura.

Porozmawiamy o relacjach fotoalbumów i fotoksiążek w XIX wieku. Opowiemy między innymi o pierwszym albumie poświęconym Warszawie, autorstwa Karola Beyera, oraz o najciekawszych wydawnictwach ilustrowanych fotografiami.

Albumem w XIX wieku nazywano już samą koncepcję, która zyskiwała własne życie, wzbudzała emocje i dyskusje. Zwrócimy uwagę na to, jak ważne dla albumu jest to, co niematerialne: pomysł, opowieść, zaangażowanie i wyobraźnia. Omówimy zagadnienie albumów niezaistniałych, które znane są jedynie w formie niezrealizowanych projektów, jak prezentowane na wystawie prace Konrada Brandla, Marcina Olszyńskiego czy Konrada Prószyńskiego.

Spotkanie obędzie się w Kinie Syrena Muzeum Warszawy (Rynek Starego Miasta 42).

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchową

Sprawdź program wydarzeń towarzyszących wystawie.

Centrum Fotografii

Wystawa jest częścią programu Centrum Fotografii, nowej inicjatywy Muzeum Warszawy, której celem jest rozwijanie zainteresowania fotografią.

Projekt Focus on Photography Centrum Fotografii korzysta z dofinansowania otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii – z funduszy EOG i funduszy norweskich oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.