sob., 25.05.2024

Muzeum Warszawy
udział bezpłatny

Album: „Śliczna jest Warszawa wiosną 2024”. Fotograficzna gra miejska

Gra miejska prowadzona przez Piotra Głogowskiego z Centrum Fotografii, współkuratora wystawy „Śliczna jest młodość naszego wieku. Fotoalbumy 1850–1950”.

Uczestnicy zabawy wylosują fotograficzne zadania do wykonania w przestrzeni Warszawy, nawiązujące do wystawy. Z rezultatów tej pracy wspólnie wykonamy pamiątkowy album „Śliczna jest Warszawa wiosną 2024”, który trafi do zbiorów Muzeum Warszawy.

Gra przeznaczona jest dla osób indywidualnych oraz zespołów – rodzin, znajomych, dorosłych i dzieci. Spacer po mieście będzie tu pretekstem do namysłu, czym jest projekt albumu, co tworzy jego materialne warstwy i jaką rolę pełni ukryta w nim, i odczytywana na rozmaite sposoby, wewnętrzna narracja.

Gra nie ma charakteru konkurencji szybkościowej, nie jest także konkursem fotograficznym. Poszczególne zadania stanowić będą raczej źródło inspiracji do spotkania i wspólnego spędzenia czasu.

Gra polega na:

• pobraniu zadania w godzinach 11:00-13:00 z punktu w sieni Baryczkowskiej,
  • wykonaniu zdania: zrobieniu fotografii i wywołaniu odbitki w dowolnym fotolabie (wystarczy 1 sztuka)
  • odbitkę należy przynieść tego samego dnia do punktu w sieni Baryczkowskiej i wkleić do albumu, dodać opis, komentarz, rysunki itp.,
  • po wykonaniu zadania uczestnik otrzyma bezpłatny bilet na wystawę „Śliczna jest młodość naszego wieku. Fotoalbumy 1850–1950”.

UWAGA! Uczestnicy muszą pobrać bezpłatne bilety do udziału w grze. Jeśli grupa składa się z trzech osób, musi pobrać 3 bilety. Każdy w grupie otrzyma zadanie do wykonania (dzieci także, za zgodą rodziców/opiekunów). Jeśli grupie nie udało się wykonać wszystkich zadań – otrzyma bezpłatne bilety w ilości odpowiadającej dostarczonym odbitkom (ukończonym zadaniom).

Co warto ze sobą zabrać?

Wygodne buty, odzież odpowiednią do warunków atmosferycznych, a przede wszystkim smartfon lub aparat fotograficzny z odpowiednim kablem umożliwiającym zgranie i wywołanie zdjęć.

Gdzie wywołać zdjęcie?

W dowolnym punkcie foto (np. Cewe Fotojoker, w sklepach sieci Rossmann, Fotoexpress i in.). Koszt raczej nie powinien przekroczyć kwoty 2 zł za 1 sztukę.

Odbitkę fotograficzną (wykonaną we własnym zakresie, w formacie nie większym niż 13 x 18 cm) należy dostarczyć nie później niż do godziny 18:00. W Muzeum na przygotowanym stoliku trzeba ją będzie wkleić do albumu, opisać, skomentować wedle uznania. Muzeum zapewnia album oraz podstawowe przybory papiernicze do tego celu (papier, kredki, flamastry, klej, nożyczki).

Miejsce spotkania: sień Baryczkowska, w kamienicy nr 32 przy wejściu do wystaw czasowych

Sprawdź program wydarzeń towarzyszących wystawie.

Centrum Fotografii

Wystawa jest częścią programu Centrum Fotografii, nowej inicjatywy Muzeum Warszawy, której celem jest rozwijanie zainteresowania fotografią.