fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

wt., 09.05.2023
18:00–19:30

Wykład
Kino Syrena
5 zł

Architektura sportowa w Warszawie. Polska YMCA

Architektura sportowa w Warszawie. Polska YMCA

YMCA (Young Men Christian Association) to słynna międzynarodowa chrześcijańska organizacja promująca sport, która powstała w Wielkiej Brytanii w XIX wieku. Jej członkinie i członkowie zachęcali i zachęcają młodzież do współzawodnictwa sportowego i oferowali atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu sprzyjające rozwojowi fizycznemu i duchowemu.

YMCA, jako organizacja międzynarodowa, budowała jednocześnie w Stanach Zjednoczonych okazałe gmachy z nowoczesnymi urządzeniami sportowymi.

Podobne ambicje miał polski odpowiednik anglosaskiego pierwowzoru – Związek Młodzieży Chrześcijańskiej Polska YMCA zbudowany na podstawach programowych międzynarodowego YMCA. W 1932 został dzięki niemu oddany do użytku pałac edukacji, kultury i sportu przy ul. Konopnickiej.

Zapraszamy do wspólnej podróży po dorobku polskiego YMCA i do dyskusji po wykładzie!

Prowadzący: dr Kamil Potrzuski – adiunkt, Katedra Nauk Humanistycznych i Społecznych, Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Wykłady stacjonarne kosztują 5 złotych i odbywają się w Kinie Syrena Muzeum Warszawy. Bilety do nabycia online lub w kasie Muzeum Warszawy. KUP BILET NA WYKŁAD STACJONARNY

Wykłady online kosztują 5 złotych, wejściówki do kupienia przez stronę eWejściówki.pl. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link do platformy ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować. KUP BILET NA WYKŁAD ONLINE


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.