fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

wt., 18.04.2023
18:00–19:30

Wykład
Kino Syrena
5 zł

Architektura sportowe w Warszawie. Tor wyścigów konnych na Służewcu

Architektura sportowe w Warszawie. Tor wyścigów konnych na Służewcu

Od połowy XIX wieku wyścigi konne w stolicy rozgrywano na torze mokotowskim przy ul. Polnej. W okresie międzywojennym tak duży obiekt zlokalizowany blisko Śródmieścia, a dodatkowo sąsiadujący z pobliskim lotniskiem, utrudniał racjonalne planowanie miejskie. Z inicjatywy Towarzystwa Zachęty do Hodowli Koni w Polsce już w latach 20. rozpoczęły się prace zmierzające do budowy nowego toru wyścigowego. I choć proces jego budowy trwał ponad dekadę, a ostateczne przeniesienie wyścigów konnych z Pola Mokotowskiego na Służewiec miało miejsce dopiero w czerwcu 1939 roku, warto było czekać, gdyż zaprojektowany przez Zygmunta Plater – Zyberka tor służewiecki uznany został za perełkę modernistycznej architektury i jeden z najnowocześniejszych obiektów w swojej klasie w całej Europie.

Prowadzący: dr Kamil Potrzuski – adiunkt, Katedra Nauk Humanistycznych i Społecznych, Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Wykłady stacjonarne kosztują 5 złotych i odbywają się w Kinie Syrena Muzeum Warszawy. Bilety do nabycia online lub w kasie Muzeum Warszawy. KUP BILET NA WYKŁAD STACJONARNY

Wykłady online kosztują 5 złotych, wejściówki do kupienia przez stronę eWejściówki.pl. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link do platformy ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować. KUP BILET NA WYKŁAD ONLINE


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.