fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

wt., 06.06.2023
18:00–19:30

Wykład
Kino Syrena
5 zł

Architektura sportowa w Warszawie. Dzielnica Olimpijska i letnie igrzyska

Architektura sportowa w Warszawie. Dzielnica Olimpijska i letnie igrzyska

W latach 30. XX wieku na czele magistratu warszawskiego stanął Stefan Starzyński. Otwierając w 1937 Sesję Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, życzył zgromadzonym owocnych obrad i by w przyszłości zechcieli przyznać Warszawie prawo organizacji letnich igrzysk olimpijskich.

Lokalizacją Dzielnicy Olimpijskiej – hipotetycznej areny igrzysk w 1952 lub 1956 – miała być przestrzeń pomiędzy Jeziorem Czerniakowskim a Wisłą. Wstępne plany były gotowe, ale w 1939 marzenie o olimpijskiej Warszawie ostatecznie przerwała hitlerowska napaść na Polskę.

Prześledźcie te stracone marzenia i rzadko dostępne materiały archiwalne razem z nami. Zapraszamy też do dyskusji po wykładzie!

Prowadzący: dr Kamil Potrzuski – adiunkt, Katedra Nauk Humanistycznych i Społecznych, Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Wykłady stacjonarne kosztują 5 złotych i odbywają się w Kinie Syrena Muzeum Warszawy. Bilety do nabycia online lub w kasie Muzeum Warszawy. KUP BILET NA WYKŁAD STACJONARNY

Wykłady online kosztują 5 złotych, wejściówki do kupienia przez stronę eWejściówki.pl. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link do platformy ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować. KUP BILET NA WYKŁAD ONLINE


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.