fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

wt., 30.05.2023
18:00–19:30

Wykład
Kino Syrena
5 zł

Architektura sportowa w Warszawie. Hipodrom łazienkowski i inne zapomniane obiekty międzywojnia

Architektura sportowa w Warszawie. Hipodrom łazienkowski i inne zapomniane obiekty międzywojnia

Mało kto dziś już pamięta, że w eleganckim parku Łazienki Królewskie rozgrywane były zawody sportowe rangi międzynarodowej w jeździectwie.

Nawet starsi bywalcy i bywalczynie Parku Skaryszewskiego nie muszą dziś wiedzieć, że na zlokalizowanym na jego obrzeżach stadionie RKS Drukarz rezydował kiedyś AZS, a nad jego trybunami rozpościerało się łukowate zadaszenie.

Wspomnienie o skoczni narciarskiej na Agrykoli, dziesiątkach przystani nad Wisłą, stadionie sportowym sąsiadującym z murami cmentarza żydowskiego u wielu z nas budzi pewnie niedowierzanie.

W naszym mieście u progu II wojny światowej działało około 10 stadionów, 7 krytych pływalni, 25 przystani wioślarskich i wiele innych, często ciekawych architektonicznie obiektów. Poznajcie lub przypomnijcie je sobie z nami!

Prowadzący: dr Kamil Potrzuski – adiunkt, Katedra Nauk Humanistycznych i Społecznych, Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Wykłady stacjonarne kosztują 5 złotych i odbywają się w Kinie Syrena Muzeum Warszawy. Bilety do nabycia online lub w kasie Muzeum Warszawy. KUP BILET NA WYKŁAD STACJONARNY

Wykłady online kosztują 5 złotych, wejściówki do kupienia przez stronę eWejściówki.pl. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link do platformy ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować. KUP BILET NA WYKŁAD ONLINE


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.