sob., 21.04.2018

Muzeum Warszawy
Wstęp 7/10 zł

Beksińscy. Album wideofoniczny, reż. Marcin Borchardt, 80 min

Historia wybitnego polskiego malarza – Zdzisława Beksińskiego i jego skomplikowanej relacji z synem Tomkiem. Wstrząsający, dokumentalny dramat rodzinny precyzyjnie zrekonstruowany na podstawie prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, dźwiękowych, filmowych i fotograficznych materiałów z archiwum Beksińskich. Scenariusz oparty na bestsellerowej biografii Magdaleny Grzebałkowskiej pt. Beksińscy. Portret podwójny.

Beksińscy. Album wideofoniczny, Polska 2017, reż. Marcin Borchardt, 80 min