niedz., 29.05.2022

Muzeum Warszawy

Biegaj i zwiedzaj: Mokotów | bieg zaawansowany

Dla osób, które tu mieszkają, to najlepsza dzielnica Warszawy. Tak samo o swojej dzielnicy myślą mieszkańcy Żoliborza, Powiśla i Ochoty – i wszyscy mają rację!

Przyjrzymy się walorom Mokotowa. Okazuje się, że jest on szczególnie wdzięczną okolicą dla literatów, zarówno prozaików, jak i poetów. Podczas naszego biegu odwiedzimy miejsca uwiecznione w powieściach, opowiadaniach, scenariuszach i wierszach. Przebiegniemy ulicami, które na co dzień przemierzali autorzy oraz stworzeni przez nich fikcyjni bohaterowie.

Poznajcie z nami literacki Mokotów!

Informacje praktyczne:

Wariant amatorski: dystans ok. 10 km

Start i meta: Pomnik Jana Matejki, ul. Puławska 59

Koszt: 20 zł od osoby (do kupienia wyłącznie online)

Bilety dostępne w sprzedaży na 3 tygodnie przed wydarzeniem.

Wariant amatorski: sobota 28 maja, godz. 9.00, ok. 5 km

Sprawdź pozostałe trasy i terminy biegów!