pt., 20.04.2018

Muzeum Warszawy
Wstęp 7/10 zł

Boski porządek (Die göttliche Ordnung), reż. Petra Biondina Volpe, 96 min

Szwajcaria, 1971 r. Nora jest młodą gospodynią domową i matką, która mieszka ze swoim mężem i dwoma synami w spokojnej małej wiosce. Tutaj, na szwajcarskiej prowincji, mało kto odczuwa skutki gigantycznych wstrząsów społecznych, które zostały wywołane wydarzeniami z maja 1968 r., związanymi z falą rewolucji obyczajowej, demonstracjami studenckimi i walką o prawa obywatelskie. Nora nawet nie przeczuwa, że jej życie ulegnie radykalnej zmianie i z kury domowej stanie się feministyczną aktywistką, doprowadzając do przyznania kobietom praw wyborczych.

Boski porządek (Die göttliche Ordnung), Szwajcaria 2017, reż. Petra Biondina Volpe, 96 min