czw., 07.10.2021

Muzeum Warszawy
wstęp bezpłatny

Budżet obywatelski – decyduję o mieście – warsztaty z elementami symulacji

Budżet obywatelski to narzędzie, w którym mieszkańcy decydują o części budżetu miasta. Zgłaszają swoje pomysły a w głosowaniu wybierają te najciekawsze, najbardziej potrzebne. Następnie zwycięskie projekty wpisane są do budżetu miasta i przez nie realizowane.

W trakcie warsztatów dowiesz się:

• Czy budżet obywatelski jest dla każdego?
  • Czego potrzebuję by z niego skorzystać?
  • Jakie pomysły do budżetu można składać?

Poznasz narzędzia, nauczysz się:

• Poznasz narzędzia, które pomogą opisać projekt tak, aby pozytywnie przeszedł weryfikacje.
  • Nauczysz się tworzyć kosztorys, ustalić własność terenu.

Wiedza będzie opierać się na zasadach warszawskiego budżetu obywatelskiego.

Informacje praktyczne:

Warsztaty poprowadzi Justyna Piwko z Wydziału Budżetu Obywatelskiego Urzędu m.st. Warszawy. Prowadziła warsztaty dla praktyków partycypacji, pomagała wdrażać budżety obywatelskie w ukraińskich miastach, uczestniczyła w pracach publikacji „Standardy procesów budżetu partycypacyjnego w Polsce”.

Obowiązuje rezerwacja online lub mailowo: edukacja@muzeumwarszawy.pl

Warsztaty odbywają się w Muzeum Warszawy.

Warsztaty realizowane w ramach projektu „Miasto tworzą obywatele. Cykl spotkań i warsztatów w Muzeum Warszawy”.