fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 27.05.2023
16:00–17:30

Wykład
Kino Syrena
udział bezpłatny

Codzienne przepierki w gruzowym pyle. Życie codzienne w powojennej Warszawie

Codzienne przepierki w gruzowym pyle. Życie codzienne w powojennej Warszawie

„Co za pomysły mają ci warszawiacy!” opisywał w 1947 roku „Express Wieczorny” zdumienie przybyłej z prowincji pani na widok mężczyzny, który w czasie upału wszedł do kawiarni z elektrycznym wiatrakiem. Warszawiacy faktycznie mieli pomysły.

Ze wspomnień oraz prasy można dowiedzieć się, gdzie sadzono lipy, a gdzie dęby oraz w którym miejscu można było dostał wełnę w szkockie kraty i zjeść porcję flaczków pod jednego głębszego na mrozie.

Jak wyglądało życie codzienne w powojennej Warszawie? „Normalnie!” powtarza moja babcia „Trzeba było żyć”. Spróbujemy się tej powojennej normalności przyjrzeć. 

Sylwia Stano – kulturoznawczyni, pisarka, promotorka czytelnictwa, absolwentka I edycji Szkoły Ekopoetyki w Instytucje Reportażu. założycielka firmy Bibliocreatio, autorka książki Opera na trzy śmierci

Udział na podstawie bezpłatnych biletów do pobrania online.

Wykład odbędzie się w Kinie Syrena Muzeum Warszawy i będzie transmitowany na żywo na Facebooku Muzeum Warszawy.

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchu

Dowiedz się więcej o wystawie „Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949”.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.