wt., 30.11.2021

Muzeum Warszawy
wstęp bezpłatny

Cyfrowa przestrzeń, dawna Warszawa – stwórz swoją kolekcję

Podczas warsztatów stworzysz własną wirtualną kolekcję ze zdjęć Edwarda Hartwiga.

Czy pamiętasz rozświetlone neonami Aleje Jerozolimskie? Reklamę Orbisu przy Chałubińskiego, jaskółkę Mody Polskiej na elewacjach domów centrum? A może wciąż wspominasz białe szaleństwo zimą przy murach Starego Miasta? Zanurz się we wspomnienia dzięki fotografiom Edwarda Hartwiga, które udostępniamy w naszych eKolekcjach!

Odwołamy się do naszej pamięci i wspomnień związanych z Warszawą – znajdziemy fotografie Edwarda Hartwiga przedstawiające „nasze” miejsca w mieście. Poszukamy również obiektów ukazujących te miejsca w innych, wcześniejszych czasach. Odpowiemy sobie na pytanie – czy to to samo miasto, ta sama Warszawa?

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Liczba miejsc: 20 osób

Dla kogo: dorośli

Zapisy na zajęcia pod adresem email: milena.paszkowska@muzeumwarszawy.pl

W odpowiedzi otrzymasz maila z linkiem do wykładu. Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.

Warsztaty są ważną częścią  zadania „Warszawa Edwarda Hartwiga-cyfrowe opowieści” realizowanego przy wsparciu MKiDN w ramach programu Kultura Cyfrowa.