sob., 17.02.2018

Muzeum Warszawy
Wstęp 7/10 zł

Człowiek na linie (Man on Wire), USA / Wielka Brytania 2008, reż. James Marsh

Historia niesamowitego wyczynu jakiego dokonał 7 sierpnia 1974 roku Philippe Petit. Marzeniem tego francuskiego linoskoczka było przejście po linie rozciągniętej między zbudowanymi wówczas niedawno bliźniaczymi wieżami World Trade Center. Film Marsha odsłania kulisy przygotowań do tego wyczynu, niezwykłych związków międzyludzkich, przyjaźni oraz zbiegów okoliczności, które doprowadziły do spełnienia tego szaleńczego marzenia.

Człowiek na linie (Man on Wire), USA / Wielka Brytania 2008, reż. James Marsh, 94 min