niedz., 30.07.2017

Zajęcia rodzinne
Muzeum Warszawy

Czym jest muzeum? / temat: BUDUJEMY MIASTO

Może być przestrzenią inspiracji, tworzenia, dyskusji i zabawy, a nie tylko miejscem wystaw. Te nie zawsze oczywiste perspektywy odkrywają cykliczne zajęcia dla dzieci. Dzielą się na tematyczne bloki, których nazwy stanowią propozycję zakończenia zdania „Muzeum to…”: 1) wystawa, 2) Warszawa, 3) pomysły, 4) gry, 5) opowieści, 6) wehikuł czasu, 7) warsztat. Pojedynczy blok trwa cały miesiąc i stanowi spójną całość, ale można skorzystać również z pojedynczych zajęć.

Spotkania mają przede wszystkim stać się czasem przyjemnej i twórczej zabawy. Muzealne gabinety zamienią się w krainy pełne zagadek i niespodzianek. Uczestnicy odkryją niejeden sekret związany z niezwykłą kolekcją rzeczy warszawskich. Za ich pomocą zbadają przeszłość i współczesność Warszawy.

Obiekty posłużą także jako źródło inspiracji do własnej twórczości. Wiele zabaw odbywa się w grupach, dzięki czemu uczestnicy mają szansę nawiązać nowe znajomości i rozwinąć umiejętności komunikacji i współpracy.

Warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat.
więcej informacji: Dział Edukacji Muzeum Warszawy, tel. +48 665 645 603
Liczba miejsc ograniczona
termin zajęć: niedziele, godz. 11.00–12.15
czas trwania: około 75 min.
udział dziecka w warsztatach: 10 zł
(opiekunowie: wstęp wolny)