wt., 07.02.2023

Kino Syrena

Doświadczenia społeczne transformacji. Fotografowanie lat 90.

Błażej Brzostek opowie o doświadczeniach fotografowania Warszawy lat dziewięćdziesiątych i pamięci wizualnej miasta. Mowa będzie o materiałach i technikach amatorskich dostępnych w epoce, o domowych ciemniach, giełdzie fotograficznej. Pokazane i komentowane będą zdjęcia z lat 1993-1999, ukazujące zmienne pejzaże miasta i miejsca już nieistniejące.

Wykładowca: Błażej Brzostek jest historykiem, pracownikiem Muzeum Warszawy i Uniwersytetu Warszawskiego, na którym prowadzi m.in. zajęcia o historii fotografii. Autor „Wstecz. Historia Warszawy do początku” (do kupienia w sklepie Muzeum Warszawy).

Wykład nawiązuje do wystawy „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.” (do 19 lutego 2023 roku w Muzeum Warszawy).

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Wykłady stacjonarne kosztują 5 złotych i odbywają się w Kinie Syrena Muzeum Warszawy. Bilety do nabycia online lub w kasie Muzeum Warszawy. KUP BILET NA WYKŁAD STACJONARNY

Wykłady online kosztują 5 złotych, wejściówki do kupienia przez stronę eWejściówki.pl. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link do platformy ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować. KUP BILET NA WYKŁAD ONLINE