fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

wt., 31.01.2023
18:00–19:30

Wykład
Kino Syrena
5 zł

Doświadczenia społeczne transformacji. Jak się budowała kapitalistyczna Warszawa

Doświadczenia społeczne transformacji. Jak się budowała kapitalistyczna Warszawa

Transformacja, której symbolicznym początkiem jest rok 1989 zmieniła system polityczny i ekonomiczny w Polsce, ale w znaczący sposób wpłynęła także na krajobraz polskich miast.

Zmiany systemowe błyskawicznie odcisnęły swój ślad na tym, co, gdzie i jak budowano. Zmienił się sposób pracy architektów, rodzaj budynków, pojawili się nowi inwestorzy i zupełnie nowe potrzeby czy funkcje architektury. Warszawa stała się największym w tej dziedzinie poligonem doświadczalnym nowych form, bo to w stolicy zmiany zachodziły najwcześniej. Na czym polegały, gdzie dziś znajdziemy ich ślady, jak zmieniły kształt miasta?

Wykład o tym, w jaki sposób za pomocą architektury budował się młody polski kapitalizm.

Wykładowczyni: Anna Cymer – historyczka architektury, absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, zajmuje się popularyzacją wiedzy na temat architektury. Pisuje do mediów popularnych i specjalistycznych, związana z portalem Culture.pl. Laureatka Nagrody Dziennikarskiej Izby Architektów RP, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorka książki „Architektura w Polsce 1945 – 1989”.

Wykład nawiązuje do wystawy „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.” (do 19 lutego 2023 roku w Muzeum Warszawy).

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Wykłady stacjonarne kosztują 5 złotych i odbywają się w Kinie Syrena Muzeum Warszawy. Bilety do nabycia online lub w kasie Muzeum Warszawy. KUP BILET NA WYKŁAD STACJONARNY

Wykłady online kosztują 5 złotych, wejściówki do kupienia przez stronę eWejściówki.pl. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link do platformy ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować. KUP BILET NA WYKŁAD ONLINE


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.