fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

wt., 17.01.2023
18:00–19:30

Wykład
Kino Syrena
5 zł

Doświadczenia społeczne transformacji. Nuda i nadzieje – klimat społeczny ostatnich lat PRL

Doświadczenia społeczne transformacji. Nuda i nadzieje – klimat społeczny ostatnich lat PRL

Wykład o kryzysie schyłku PRL i nastrojach społecznych w przeddzień transformacji ustrojowej. Materiałem opowieści będą listy wysyłane przez „zwykłych ludzi” do instytucji publicznych w latach 1988-1989.

  • Na co narzekali i skarżyli się mieszkańcy PRL?
  • Jakie nadzieje wiązali z rysującą się transformacją?
  • Jak opisywali swoje życie codzienne?

Wykładowca: Marcin Zaremba – historyk, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizuje się w historii społecznej. Opublikował m.in. „Wielka trwoga: Polska 1944–1947: ludowa reakcja na kryzys” („Znak” – Instytut Studiów Politycznych PAN, 2012).

Wykład nawiązuje do wystawy „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.” (do 19 lutego 2023 roku w Muzeum Warszawy).

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Wykłady stacjonarne kosztują 5 złotych i odbywają się w Kinie Syrena Muzeum Warszawy. Bilety do nabycia online lub w kasie Muzeum Warszawy. KUP BILET NA WYKŁAD STACJONARNY

Wykłady online kosztują 5 złotych, wejściówki do kupienia przez stronę eWejściówki.pl. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link do platformy ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować. KUP BILET NA WYKŁAD ONLINE


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.