fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

wt., 10.01.2023
18:00–19:30

Wykład
Kino Syrena
5 zł

Doświadczenia społeczne transformacji. Warszawskie zakłady pracy i ich pamięć

Doświadczenia społeczne transformacji. Warszawskie zakłady pracy i ich pamięć

Wykład o doświadczeniach społecznych transformacji i badaniach pamięci zbiorowej społeczności nieistniejących już warszawskich zakładów pracy.

  • Jakie doświadczenia zbiorowe pozostawiła transformacja?
  • Jaką opowieść o przeszłości przekazują byli pracownicy FSO czy 22 Lipca?
  • Jakie mity zbiorowe, nostalgie i traumy zapisały się w pamięci Warszawy?

Wykładowczyni: Joanna Wawrzyniak – socjolożka, profesorka Uniwersytetu Warszawskiego, zajmuje się m.in. pamięcią zbiorową i socjologią historyczną. Opublikowała m.in. (z Aleksandrą Leyk) „Cięcia. Mówiona historia transformacji” (Wydawnictwo Krytyki Politycznej, 2020).

Wykład nawiązuje do wystawy „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.” (do 19 lutego 2023 roku w Muzeum Warszawy).

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Wykłady stacjonarne kosztują 5 złotych i odbywają się w Kinie Syrena Muzeum Warszawy. Bilety do nabycia online lub w kasie Muzeum Warszawy. KUP BILET NA WYKŁAD STACJONARNY

Wykłady online kosztują 5 złotych, wejściówki do kupienia przez stronę eWejściówki.pl. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link do platformy ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować. KUP BILET NA WYKŁAD ONLINE


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.