fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 03.12.2022
11:00–13:00

Warsztaty
Muzeum Warszawy
30 zł

Filtr lat 90. Ćwiczenia z fotografii z kuratorką Julią Staniszewską | „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”

Filtr lat 90. Ćwiczenia z fotografii z kuratorką Julią Staniszewską | „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”

Fotografia opowiada lata 90. i Warszawę tamtego czasu jak żadne inne medium. Wystawa „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.” pokazuje zdjęcia amatorskie i zawodowe, na których utrwalono dekadę transformacji i jej wpływ na miasto.

Fotografia amatorska okresu lat 90.

Warsztaty podczas których uczestnicy i uczestniczki poznają cechy charakterystyczne fotografii amatorskiej okresu lat 90.

Spotkanie zacznie się w sali Pamiętam / Nie pamiętam na wystawie „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”. Julia Staniszewska, współkuratorka wystawy, opowie:

  • czym mógłby być instagramowy filtr „lata 90.”,
  • o konwencjach kadrowania,
  • czemu kolory odbitek tego okresu są tak charakterystyczne,
  • dlaczego w rogu jest data
  • i skąd bierze się efekt czerwonych oczu.

UWAGA! Prosimy osoby biorące udział o nadesłanie do 20 listopada (na adres: wanda.kaczor@muzeumwarszawy.pl) jednego wybranego przez siebie zdjęcia, a my przerobimy je dla Was na styl lat 90. i po spotkaniu każdy otrzyma odbitkę!

Informacje praktyczne

Limit uczestników: 15 osób

Spotkanie przy kasach w kamienicy nr 42 (wejście główne).

Julia Staniszewska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych i Studia Prób w Szkole Wajdy. Autorka dokumentalnych cykli fotograficznych i filmu „Trzy rozmowy o życiu”. Od kilku lat opracowuje zbiory archiwum fotograficznego Chrisa Niedenthala, od roku pracuje w Centrum Fotografii Muzeum Warszawy.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.