sob., 04.02.2023

Muzeum Warszawy
10 zł - dziecko, opiekun bezpłatnie

Fotograficzna podróż w czasie | „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”

Czy lubisz robić zdjęcia?

Dziś to bardzo proste i szybkie – najczęściej używamy aparatu w telefonie i oglądamy zdjęcia na jego ekranie. W czasach przed rewolucją cyfrową fotografowanie również było popularne, ale wyglądało zupełnie inaczej!

W czasie zajęć poznamy tajniki fotografii analogowej. Dowiemy się jak działał aparat wyposażony w kliszę fotograficzną, co to jest negatyw, pozytyw i odbitka stykowa oraz sprawdzimy czym jest tytułowy błysk i mat.

Przyjrzymy się też Warszawie lat dziewięćdziesiątych. Czy różni się od dzisiejszej?

Na koniec warsztatów wykonamy własne pozytywowo-negatywowe prace plastyczne.

Informacje praktyczne

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 7-10 lat

Warsztaty towarzyszą wystawie „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”.