sob., 10.12.2022

Muzeum Warszawy
10 zł - dziecko, opiekun bezpłatnie

Gra we wspomnienia | „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”

Fotografia opowiada lata 90. i Warszawę tamtego czasu jak żadne inne medium. Fotografia była wtedy powszechnym sposobem zapisu rzeczywistości, która stale się zmieniała. Miastem zawładnęły kolorowe reklamy, wyrosły szklane wieżowce, na ulicach obywał się wolny handel, szły nimi protesty i strajki.

• Jak wyglądało życie codzienne przed 30 laty?
  • Jakie zdobycze techniki i zagraniczne nowinki budziły w dzieciach i dorosłych zachwyt i chęć posiadania?
  • Jak ubierano się w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku?

O tym, co i kiedy stało się dostępne w naszym kraju w okresie transformacji ustrojowej dowiemy się podczas wspólnej zabawy.

Informacje praktyczne

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 7-10 lat

Warsztaty towarzyszą wystawie „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”.