czw., 04.11.2021

Muzeum Warszawy
wstęp bezpłatny

Hartwig i interpretacje – warsztaty metodologiczne

Interpretuj dzieła jak historyk sztuki! Wejdź w świat Warszawy widzianej oczami Edwarda Hartwiga i poznaj metody interpretowania fotografii za pomocą najpopularniejszych metodologii XX-wieku.

Prześledzimy główne metodologie używane przez historyków sztuki do interpretowania obiektów. Użyjemy zarówno analizy jak i siły wyobraźni i intuicji, zestawimy ze sobą fakty historyczne jak i zastanowimy się, co nas w obrazie intryguje, zastanawia.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Zapisy na warsztaty pod adresem email: milena.paszkowska@muzeumwarszawy.pl.

W odpowiedzi otrzymasz maila z linkiem do wykładu. Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.

Liczba miejsc: 20 osób

Drugi termin: 25 listopada, godz. 17.00

Warsztaty interpretacyjne są ważną częścią zadania „Warszawa Edwarda Hartwiga-cyfrowe opowieści” realizowanego przy wsparciu MKiDN w ramach programu Kultura Cyfrowa.