Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

śr, 20.09.2017
18:00–19:15

Warsztaty
warsztaty z konserwatorami
Muzeum Warszawy

Jak dbać o rzeczy? / TEMAT: papier

Stare fotografie, rękopisy i druki to często jedne z naszych najcenniejszych rodzinnych pamiątek, a jednocześnie jedne z najwrażliwszych obiektów, z jakimi spotykają się konserwatorzy. Każdy z nas ma w domu papierowe skarby, które z upływem czasu niszczeją: fotografie na ścianie blakną, cenne dokumenty rozpadają nam się w dłoniach, mimo prób ich ratowania.

Dlaczego tak się dzieje? Można temu zapobiec? Jak to zrobić? Konserwatorzy Muzeum Warszawy, podpowiedzą, jak w bezpieczny sposób przechowywać i chronić przed zniszczeniem własne zbiory na podłożu papierowym, jak przedłużyć im życie dzięki bardzo prostym i niedrogim metodom. Zapoznają się z podstawowym warsztatem konserwatora papieru, narzędziami i metodami stosowanymi w profesjonalnej pracowni konserwacji, a także zajrzą za kulisy przygotowywania muzealiów do ekspozycji.

Cykl warsztatów “Jak dbać o rzeczy?”

W domowych zbiorach mamy często stare fotografie, pamiątki rodzinne, dzieła sztuki, a także cenne tkaniny czy ubiory. Chcemy je chronić. Są sposoby, by na lata zachować je w dobrym stanie. Spotkania są okazją do zdobycia wiedzy fachowej na temat dbania o rzeczy. To nie są zajęcia dla profesjonalistów od konserwacji, ale bardzo praktyczne warsztaty dla każdego.

20 września / rzeczy z papieru
11 października / rzeczy z drewna
22 listopada / malarstwo
20 grudnia / rzeczy z metalu

więcej informacji: Dział Edukacji Muzeum Warszawy, tel. +48 665 645 603
liczba miejsc ograniczona
termin zajęć: godz. 18.00
czas trwania: 75 min
wstęp: 30 zł
bilety do kupienia w siedzibie głównej i oddziałach Muzeum Warszawy oraz na bilety.muzeumwarszawy.pl

Kup biletKup bilet Zarezerwuj Zarezerwuj

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.