fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

czw., 25.11.2021
18:00–19:30

Warsztaty
Muzeum Warszawy
wstęp bezpłatny

Jak planować życie społeczności lokalnej w wielkim mieście? | ONLINE

W wielkim mieście, „przestrzeń wspólna” jest ważną częścią naszego środowiska życia i może (powinna?) służyć zaspokojeniu różnych potrzeb lokalnej społeczności.

By tak się stało, warto włączyć mieszkańców w proces planowania i zmian, roztropnie rozważyć różne, często sprzeczne, potrzeby i racje – tak aby ostateczny efekt faktycznie poprawiał jakość życia i służył nawiązywaniu więzi międzyludzkich.

Jak się do tego zabrać i o czym pamiętać – o tym porozmawiamy na spotkaniu pokazując różne przykłady z pracy architektów/ek i praktyków/czek partycypacji.

Warsztaty poprowadzi Andrzej Jaworski – architekt, współzałożyciel i wspólnik działającej od 2010 roku pracowni JAZ+Architekci. Współautor kilkudziesięciu projektów urbanistycznych, architektonicznych i wystawienniczych. Od kilku lat specjalizuje się w partycypacyjnym projektowaniu przestrzeni miejskich i pracuje w interdyscyplinarnych zespołach razem z architektami krajobrazu, socjologami, psychologami środowiskowymi. Brał udział jako ekspert, w warsztatach, panelach dyskusyjnych i konferencjach tematycznie związanych z partycypacją w projektowaniu i projektowaniem dostosowanym do zmian klimatu.

Wydarzenie online odbędzie się na Facebooku Muzeum Warszawy.


Warsztaty realizowane w ramach projektu „Miasto tworzą obywatele. Cykl spotkań i warsztatów w Muzeum Warszawy”.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.