czw., 21.10.2021

Muzeum Warszawy
wstęp bezpłatny

Jak zapytać Urząd o ważną sprawę lub podpowiedzieć coś mądrego Radzie Miasta?

Mieszkańcy i mieszkanki Warszawy mają różne sposoby na współdecydowanie o swoim mieście. Dużo się mówi o takich narzędziach jak budżet obywatelski, konsultacje społeczne czy inicjatywa lokalna, często zapominając o innych, bardziej klasycznych metodach wpływania na politykę miasta.

Podczas warsztatów:

• przyjrzysz się bliżej wnioskom do organów samorządu terytorialnego, petycjom oraz prawu do informacji publicznej,
  • sprawdzisz w jaki sposób (krok po kroku) i w jakich tematach mieszkańcy mogą składać wnioski do Rady Miasta, pisać petycję czy wnioskować o udzielenie informacji publicznej.

Pracować będziemy na prawdziwych przykładach z Warszawy i nie tylko.

Jeśli chciałbyś/chciałabyś zapytać o coś Radę lub Prezydenta albo coś im podpowiedzieć, to spotkanie jest dla Ciebie!

Warsztaty poprowadzi Róża Rzeplińska, szefowa serwisu Mam Prawo Wiedzieć. Zawodowo zajmuje się badaniem w jaki sposób sprawują swój mandat posłowie, edukacją obywatelską i zachęcaniem obywateli do brania odpowiedzialności za sprawy publiczne. Należy do kilku stowarzyszeń i grup nieformalnych, jest harcmistrzynią. Laureatka nagrody Fundacji Ekumenicznej Tolerancja, Polskiej Rady Biznesu.

Obowiązuje rezerwacja online lub mailowo: edukacja@muzeumwarszawy.pl

Warsztaty odbywają się w Muzeum Warszawy.

Warsztaty realizowane w ramach projektu „Miasto tworzą obywatele. Cykl spotkań i warsztatów w Muzeum Warszawy”.