niedz., 11.09.2022

Kino Syrena
18 zł normalny/14 zł ulgowy

KINO SYRENA: Erwin Olaf – dziedzictwo fotografa

Kameralne kino Syrena zaprasza na pokazy filmowe do Muzeum Warszawy na Rynku Starego Miasta.

Film nawiązuje do wystawy „Celina Osiecka. Usługi fotograficzne.

Erwin Olaf – dziedzictwo fotografa

reż. Michiel van Erp
Niderlandy, 2019, 76 min

To ważny moment w twórczym życiu wybitnego niderlandzkiego fotografa Erwina Olafa. Z okazji jego 60-tych urodzin mają odbyć się dwie wielkie wystawy prezentujące jego artystyczną drogę, którą przebył od czasów słynnych zdjęć z lat 80. XX wieku, kiedy w odważny sposób eksplorował swoją homoseksualność, aż po późniejsze sesje modowe dla największych światowych marek.

Równocześnie w życiu Olafa przychodzi moment kryzysu zdrowotnego. Ciężka choroba powoduje, że każdy krok i aktywność kosztuje go sporo wysiłku. Odmawiające posłuszeństwa ciało sprawia, że artysta zaczyna myśleć o swojej spuściźnie, także w kontekście własnego odejścia. Planuje, kto mógłby poprowadzić fundację jego imienia, i z czułością rozmawia ze swoją matką o starości.

Zderzenie niezwykłych, pełnych energii zdjęć z obrazem aktywnego człowieka, który musi pogodzić się ze swoimi ograniczeniami, nadaje niezwykły wymiar twórczości ikonicznego fotografa oraz aktywisty, który od lat walczy ze swoim partnerem o prawa osób LGBT+.

Wejście na seans odbywa się w godzinach otwarcia muzeum, do godz. 18:00.

Sprawdź repertuar kina Syrena na wrzesień.

Repertuar powstał we współpracy z Against Gravity.