czw., 08.12.2022

Pokaz filmowy
Kino Syrena
16 zł normalny/10 zł ulgowy

Maria Zmarz-Koczanowicz: retrospektywa i spotkanie z reżyserką | „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”

Film jest częścią programu towarzyszącego wystawie „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”.

Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z reżyserką Marią Zmarz-Koczanowicz, które poprowadzi Olga Drenda.

Bilety do kupienia online lub w kasie biletowej 2 tygodnie przed wydarzeniem.

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchu (wejście od ul. Nowomiejskiej 8)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O FILMACH:

„Kilka uwag o rozkoszy”

Reżyseria: Maria Zmarz-Koczanowicz, Piotr Morawski
Kraj pochodzenia: Polska
Rok produkcji: 1991
Gatunek: dokumentalny
Czas trwania: 23 minuty

Pierwsze kroki sex-biznesu w Polsce. Mówią właściciele i pracownicy sex-shopów, klubów tańca erotycznego, hurtowni akcesoriów.

„Bara bara”

Reżyseria: Maria Zmarz-Koczanowicz, Michał Arabudzki
Kraj pochodzenia: Polska
Rok produkcji: 1996
Gatunek: dokumentalny
Czas trwania: 65 minut

„Bara bara” jest pierwszym filmem dokumentalnym traktującym w poważny, monograficzny sposób zjawisko disco-polo jako fenomen kulturalny i obyczajowy. Poprzez rozmowy z muzykami, producentami, fanami, fragmenty koncertów ukazuje charakterystyczne cechy tego zjawiska, rządzące nim mechanizmy, a przez pryzmat tej nowej mody – zmiany zachodzące w życiu i mentalności znacznej części młodego pokolenia Polaków.

Sprawdź program filmowy do wystawy „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”.

Zdjęcie plakatowe: Jędrzej Sokołowski, Zaćmienie słońca z serii Young amateur phorographer, 11 sierpnia 1999

Partnerem pokazów jest WFDiF – właściciel platformy streamingowej 35mm.online.