czw., 02.02.2023

Pokaz filmowy
Kino Syrena
16 zł normalny/10 zł ulgowy

Dyskusja filmowa z Marią Pakulnis i Kają Klimek: „Pajęczarki” | „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”

Film jest częścią programu towarzyszącego wystawie „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z aktorką Marią Pakulnis, które poprowadzi Kaja Klimek.

Bilety do kupienia online lub w kasie biletowej 2 tygodnie przed wydarzeniem.

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchu (wejście od ul. Nowomiejskiej 8)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O FILMIE:

Reżyseria: Barbara Sass
Kraj pochodzenia: Polska
Rok produkcji: 1993
Gatunek: komedia, film obyczajowy
Czas trwania: 105 minut

Dwie siostry wynajmują pokoik u miłej starszej pani. Ewa, studentka AWF, jest całkowicie pochłonięta treningami i przygotowaniami do wyjazdu z grupą sportowców do Nowego Jorku. Magda, dziennikarka, niedawno straciła pracę i bez powodzenia szuka nowej. Mieszka z siostrą, ponieważ niedawno rozwiodła się z mężem. Chce razem z nią wyjechać do Stanów, ale obie nie mają pieniędzy.

Magda wpada więc na pomysł, żeby wykorzystać sprawność fizyczną Ewy do zabrania z mieszkania byłego męża ich wspólnych oszczędności. Ewa wchodzi tam przez okno i chociaż pieniędzy nie znajduje, siostry postanawiają zastosować tę metodę jeszcze wielokrotnie. W ten sposób opróżniają mieszkania bogatych ludzi ze znacznych sum.

Na przyjęciu poznają dwóch amerykańskich biznesmenów, z którymi chcą robić interesy w Nowym Jorku. Mają zamiar założyć szkołę tańca. Wyjazd kończy się niepowodzeniem, ponieważ Amerykanie, także oszuści, okazują się sprytniejsi. Siostry wracają do kraju, gdzie czeka je niespodzianka.

Sprawdź program filmowy do wystawy „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”.

Zdjęcie plakatowe: Jędrzej Sokołowski, Zaćmienie słońca z serii Young amateur phorographer, 11 sierpnia 1999

Partnerem pokazów jest WFDiF – właściciel platformy streamingowej 35mm.online.