niedz., 09.10.2022

udział bezpłatny

Kino Syrena: Pisklaki | 2. Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych

„Pisklaki” reż. Lidia Duda, 2022, 83 min

Najnowszy film uznanej polskiej dokumentalistki Lidii Dudy pt. „Pisklaki” zdobył wiele prestiżowych nagród, m.in.:

• Marco Zucchi Award na MFF w Locarno,
  • Motyla na Europejskim Festiwalu Filmowym „Integracja Ty i Ja” dla najlepszego filmu dokumentalnego,
  • a na Docs Against Gravity Film Festival Nagrodę TVP Dokument i Nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych.

Pełna fantazji i charakterna Zosia, niepewny siebie, wrażliwy Oskar, niezależna, ale nieśmiała Kinga – rozpoczynają naukę w szkole z internatem dla dzieci niewidomych i niedowidzących. Są jak pisklaki. Mają 7 lat i są zbyt mali, by opuścić rodzinny dom. W tak trudnych chwilach, jak rozłąka z rodzicami starają się sobie pomagać…

Plakat i identyfikacja wizualna TWKS: Julia Fukiet

Organizatorem Tygodnia Warszawskich Kin Studyjnych jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy.