czw., 13.10.2022

Kino Syrena
16 zł normalny/10 zł ulgowy

KINO SYRENA: Śledztwo w domu spokojnej starości

Kameralne kino Syrena zaprasza na pokazy filmowe do Muzeum Warszawy na Rynku Starego Miasta.

Śledztwo w domu spokojnej starości

reż. Maite Alberdi
Chile, Niemcy, Hiszpania, 2020, 86 min

83-letni Sergio zostaje szpiegiem. Wygrywa casting na agenta, którego zadaniem jest przeniknięcie do domu spokojnej starości i zdawanie raportów z poziomu opieki nad pensjonariuszami.

Casting organizuje niejaki detektyw Romulo, do którego zgłasza się córka pensjonariuszki podejrzewająca, że jej matka jest źle traktowana. Sergio, chociaż nie przypomina agenta 007, łapie okazję na oderwanie się od melancholii i wspomnień o zmarłej żonie. Gorliwie uczy się technik szpiegowskich i związanych z nimi technologii.

Gdy „rozpracowuje” pensjonat i zbliża się do kilku swoich rówieśników odkrywa, że niebezpieczeństwo dla seniorów ukryte jest gdzie indziej, znacznie głębiej. Ten film to wyjątkowa medytacja nad współczuciem i samotnością ze wspaniałymi bohaterami i zwrotami akcji – jak na porządny film szpiegowski przystało.

Wejście na seans odbywa się w godzinach otwarcia muzeum, do godz. 19:00.

Sprawdź aktualny repertuar Kina Syrena.

Repertuar powstał we współpracy z Against Gravity.