fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

wt., 28.03.2023
18:00–19:30

Wykład
Kino Syrena
5 zł

Kolory Warszawy. Alternatywna historia fotografii warszawskiej

Kolory Warszawy. Alternatywna historia fotografii warszawskiej

Wykłady ukazujące fotografię Warszawy przez pryzmat publikacji fotograficznych: książek, broszur, publikacji prasowych, fotopamiątek i mediów społecznościowych.

W jaki sposób kreowany był obraz miasta i jak kształtujemy go współcześnie?

W kolejnych wykładach przyjrzymy się różnym fotograficznym toposom Warszawy: rewolucyjnej i krwawej czerwieni, zieleni parkowej, bieli nowej architektury oraz czarnemu dokumentowi.

dr Adam Mazur – krytyk i teoretyk fotografii, historyk sztuki i amerykanista. Od 2013 roku wykłada na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Łukasz Gorczyca – historyk i krytyk sztuki, wykładowca i kurator wystaw, galerzysta i kolekcjoner fotografii. Od 2021 roku wspólnie z Kamilą Bondar i Adamem Mazurem prowadzi w Warszawie Fotoklub – niepubliczną mikroinstytucję dedykowaną historycznej i współczesnej fotografii.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Wykłady stacjonarne kosztują 5 złotych i odbywają się w Kinie Syrena Muzeum Warszawy. Bilety do nabycia online lub w kasie Muzeum Warszawy. KUP BILET NA WYKŁAD STACJONARNY

Wykłady online kosztują 5 złotych, wejściówki do kupienia przez stronę eWejściówki.pl. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link do platformy ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować. KUP BILET NA WYKŁAD ONLINE


Zdjęcie: Gabinet Fotografii na wystawie Muzeum Warszawy „Rzeczy warszawskie”, fot. M. Czechowicz


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.