sob., 22.04.2023

Kino Syrena
20 zł normalny / 15 zł ulgowy

LGBT+ Film Festival: „Błędny ognik”, reż. João Pedro Rodrigues

Łączymy siły z LGBT+ Film Festival. W dniach 22-28 kwietnia pokazujemy największe hity tegorocznego festiwalu. Dowiedz się więcej.

Błędny ognik (Foto-fatuo)

Reżyseria: João Pedro Rodrigues
Portugalia, Francja, 2022, 67 minut
Gatunek: komedia muzyczna

Nieobliczalna erotyczno-ekologiczna fantazja, ocierający się o kamp wytwór wyobraźni reżysera i scenarzysty João Pedro Rodriguesa.

Ten wyjątkowy filmowiec bawi się musicalową konwencją, jednocześnie cytując wzburzoną Gretę Thunberg albo przeskakując w czasie aż do 2069 roku. Mamy tutaj młodego arystokratę, który zapragnął zostać strażakiem, dzieci z zaangażowaniem śpiewające piosenki o drzewach i nawiązania do historii sztuki.

Książę Alfredo, następca tronu w portugalskiej dynastii, przejęty pożarami lasów, szokuje swoją królewską rodzinę podjętą przez siebie decyzją. Postanawia rzucić studia, by ugasić potrzebę niesienia pomocy przyrodzie. Jego plan nie jest traktowany zbyt poważnie, tym bardziej, że delikatny książę nigdy nie zajmował się pracą fizyczną. Do pomocy początkującemu Alfredo zostaje przydzielony czarnoskóry Afonso, były student socjologii. Wśród strażaków młody książę przeżyje chwile i zobaczy rzeczy, jakie do tej pory widywał co najwyżej na barokowych obrazach…

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Kim Lee. Królowa Warszawy” w Muzeum Woli poświęconej najsłynniejszej warszawskiej drag queen. Jej historia to także opowieść o przynależności do społeczności LGBTQ+.

• Muzeum Woli, ul. Srebrna 12
  • 2 lutego – 30 lipca 2023
  • 15 zł normalny / 10 zł ulgowy
  • bezpłatny czwartek

Projekt finansowany przez m.st. Warszawa.