30.03.2023 / Aktualności, Kino Syrena, Muzeum Woli

LGBT+ Film Festival w Kinie Syrena

Łączymy siły z LGBT+ Film Festival. Największe w Europie środkowo-wschodniej święto kina LGBT+ odbędzie się też w Kinie Syrena na Rynku Starego Miasta. W dniach 22-28 kwietnia pokażemy największe hity tegorocznego LGBT+ Film Festival.

Odważne, queerowe kino artystyczne, hity światowych festiwali, filmy bezkompromisowych wizjonerek i wizjonerów. Kino zaangażowane w sprawy, które dotyczą nie tylko społeczności LGBT+, ale nas wszystkich!

Kim Lee – warszawska drag queen

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Kim Lee. Królowa Warszawy” w Muzeum Woli poświęconej najsłynniejszej warszawskiej drag queen. Jej historia to także opowieść o przynależności do społeczności LGBTQ+.

Andy działał na rzecz akceptacji społecznej lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i queer, współpracując z organizacjami równościowymi, m.in. Kampanią Przeciw Homofobii, Lambdą, Stowarzyszeniem Miłość Nie Wyklucza. Kim Lee pojawiała się też na Paradach Równości i Manifach.

Informacje praktyczne:

Po wybranych seansach odbędą się spotkania i dyskusje.

Kino Syrena znajduje się w Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42.

Bilety do kupienia w muzealnej kasie i online.

• bilet normalny 20 zł
  • bilet ulgowy 15 zł

Repertuar festiwalu:

Wyboru filmów, które pokażemy w Kinie Syrena, dokonał Anu Cze – filmowiec, dokumentalista, twórca wideo i instalacji multimedialnych do spektakli teatralnych i performensów, aktor. Jest pierwszą osobą transpłciową w Polsce, która zagrała w filmie (serial „Kontrola”, reż. Natasza Parzymies).

• 25 kwietnia (wtorek), godz. 19.00
    Chrissy-Judy
    Reżyseria: Todd Flaherty
    USA, 2022, 96 minut

Po filmie odbędzie się spotkanie z Jakubem Wojtaszczykiem. Dyskusję na temat filmu poprowadzi Filipka Rutkowska.

• 26 kwietnia (środa), godz. 19.00
    Framing Agnes
    Reżyseria: Chase Joynt
    USA, 2022, 75 minut

Po filmie odbędzie się spotkanie z J. Szpilką. Dyskusję na temat filmu poprowadzi Anton Ambroziak.

• 27 kwietnia (czwartek) godz. 19.00
    Chłopczyca (Tomboy)
    Reżyseria: Céline Sciamma
    Francja, 2011, 88 minut

Po filmie odbędzie się spotkanie z Martą Konarzewską. Dyskusję na temat filmu poprowadzi Anu Cze.

• 28 kwietnia (piątek) godz. 18.00
    Silent Love
    Reżyseria: Marek Kozakiewicz
    Polska, 2022, 72 minuty

Projekt finansowany przez m.st. Warszawa.