niedz., 23.04.2023

Kino Syrena
20 zł normalny / 15 zł ulgowy

LGBT+ Film Festival: „Three nights a week”, reż. Florent Gouëlou

Łączymy siły z LGBT+ Film Festival. W dniach 22-28 kwietnia pokazujemy największe hity tegorocznego festiwalu. Dowiedz się więcej.

Three nights a week (Trois Nuits Par Semaine)

Reżyseria: Florent Gouëlou
Francja, 2022, 103 minuty
Gatunek: komedia muzyczna

Reżyser Florent Gouëlou oczami swojego bohatera pokazuje własną drogę do odkrywania radości w sztuce dragu, która jest drwiną ze skostniałych norm, choć jednocześnie bywa wyczerpująca fizycznie do tego stopnia, że ciężko jest chodzić na obolałych nogach, kiedy poprzednią noc całą spędziło się w butach na obcasach.

We „Three Nights a Week” osobowość sceniczna i ta codzienna, pozbawiona makijażu zderzają się z impetem. Nagle Baptiste odnajduje siebie w środku niecodziennego trójkąta z dwoma wcieleniami tej samej osoby.

Czy w życiu, które drag queen dzieli ze swoim codziennym, zwyczajnym ja znajdzie się jeszcze miejsce dla drugiego faceta?

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Kim Lee. Królowa Warszawy” w Muzeum Woli poświęconej najsłynniejszej warszawskiej drag queen. Jej historia to także opowieść o przynależności do społeczności LGBTQ+.

• Muzeum Woli, ul. Srebrna 12
  • 2 lutego – 30 lipca 2023
  • 15 zł normalny / 10 zł ulgowy
  • bezpłatny czwartek

Projekt finansowany przez m.st. Warszawa.