sob., 18.11.2023

Muzeum Warszawy

Ludzie – portrety fotograficzne | „Moi Ver”

Warsztaty fotograficzne z użyciem aparatów w telefonach komórkowych.

Podczas  listopadowych warsztatów na wystawie „Moi Ver” poruszymy tematykę portretu fotograficznego. Artysta jest autorem portretów ulicznych robionych z bardzo bliska, niepozowanych. Widać na nich niezwykłe skupienie na drugim człowieku i jego emocjach. Wychodząc od uważnej obserwacji zdjęć Moi Vera, porozmawiamy o przedwojennej fotografii eksperymentalnej i społecznej. Zwrócimy uwagę na sposób przedstawienia postaci, kadrowanie, światło. Co robi na nas wrażenie?

Na wystawie stałej poszukamy co różni portret oficjalny realizowany w technikach malarskich i fotograficznych od awangardowego spojrzenia na człowieka. Wykonamy też własne portrety fotograficzne, eksperymentując z perspektywą, kolorem, światłem i kadrem. Czy uda nam się nawiązać kontakt z modelem, pokazać emocje?

Warsztaty rozpoczniemy od wizyty na wystawie „Moi Ver”, zaglądając również do Gabinetów Portretów i Fotografii. Nie zabraknie też techniki robienia portretów i własnych eksperymentów fotograficznych.

Prowadząca: Agnieszka Kuś varsavianistka i edukatorka zajmująca się popularyzacją wiedzy o Warszawie i relacjami polsko-zydowskimi. Autorka tekstów do spacerownika „Warszawa Mieczysława Wajnberga” oraz filmów edukacyjnych, min.: „Jewish food tour in Poland” (MHŻP Polin) i „Za stołem u Piłsudskich” (Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku) oraz serii webinariów „Epoka od kuchni” o kulinarnym dziedzictwie II Rzeczypospolitej. Prowadzi autorskiego vloga pt.: „Patrzę i jem”.

UWAGA! Prosimy zabrać telefony komórkowe z aparatem fotograficznym.

Dla kogo: młodzież od 12 roku życia

Miejsce spotykania: przy kasach wystaw czasowych Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 32

Sprawdź program wydarzeń towarzyszących wystawie „Moi Ver”.